Energia Kozłów - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Olimpia Czaple Wielkie - Sparta Skrzeszowice 4:6
  • KS Wróżenice - Orzeł Iwanowice 1:5
  • Spartak Wielkanoc - Gołcza - Spartak Charsznica 2:1
  • Wierzbowianka Wierzbno - Jaxa Jaksice 20:1
  • Trątnowianka Trątnowice - Płomień Kościelec 4:1
  • Agricola Klimontów - Energia Kozłów 0:0
  • Strażak Przybysławice - Pogoń Wronin 3:5

Brak aktywnych ankiet.

Pogoda

Zwycięstwo polskiej myśli szkoleniowej!?

• autor: misiekmchw, 2010-11-23 14:13

Przeczytałem ostatnio zabawny artykuł zatytułowany „Zwycięstwo polskiej myśli szkoleniowej”. Jako że tytuł stworzył jeden z portali internetowych, którego kompetencji nie cenie najwyżej, aż bałem się kliknąć w link. Obawiałem się bowiem mocno licha, które tam na mnie potencjalnie czyhało!

Nie zawiodłem się! Owo zwycięstwo polskiej myśli szkoleniowej to angaż Jacka Gmocha na funkcję trenera Panathinaikosu Ateny. Szok, nie dlatego że Pana Gmocha tam zatrudnili, choć i to mnie zdziwiło. W kontekście dalszych informacji zaszokował i rozśmieszył mnie do łez tytuł. Owo „Zwycięstwo…”  w założeniu trwać miało dwa spotkania (w tym mecz z wielką Barceloną…) a trwało finalnie jedno. Trener z Polski poprowadził Koniczynki w meczu ligowym (wygranym  4:2)ale w Champions League na ławce trenerskiej usiądzie już nowy szkoleniowiec Jesualdo Ferreira.

Idąc dalej. Rozbawiony przeczytanym tekstem zacząłem zastanawiać się czymże jest owa polska myśl szkoleniowa, która to osiągnęła tak „spektakularne zwycięstwo”.  Odpowiedzi jednoznacznej nie znalazłem. Natchnąłem się natomiast na kilka wskazówek przybliżających temat.

Otóż:

Polska Myśl Szkoleniowa to przed wszystkim ogół idei, pomysłów, opracowań, zagadnień, rozważań, opinii, wskazówek, zaleceń, poleceń, stwierdzeń, tez, antytez, wniosków, bredzeń i innych spisanych oraz niespisanych bania luków, których naczelnym założeniem jest doprowadzenie do odnoszenia przez polskich sportowców sukcesów, zdobywania tytułów mistrzowskich oraz medali. Jest to akademicki przykład oddzielenia głębokiej teorii od praktyki, wdrażany z uporem maniaka i przy poświęceniu środków.

Główne założenia PMS:

1. Polska Myśl Szkoleniowa jest o niebo lepsza od Zagranicznej Myśli Szkoleniowej, bo jest polska, nasza i przaśna.

2. Polska Myśl Szkoleniowa nigdy nie może powstać samodzielnie, gdyż jednostka jest niczym wobec mądrości zbiorowości.

3. Polska Myśl Szkoleniowa jest stała i niezmienna, bo po co ulepszać coś, co jest Polską Myślą Szkoleniową.

4. Polska Myśl Szkoleniowa nigdy nie jest sprzeczna ze sobą, a sprzeczności wynikają z niezrozumienia Polskiej Myśli Szkoleniowej.

5. Polska Myśl Szkoleniowa zakłada że teoria jest wszystkim, zaś praktyka jest wypaczeniem teorii.

6. Polska Myśl Szkoleniowa realizuje się sama w sobie, sama przez się i sama dla siebie.

7. Zrozumienie Polskiej Myśli Szkoleniowej przychodzi wraz z wiekiem i ilością zaabsorbowanego alkoholu.

8. Gdyby cały Świat stosował Polska Myśl Szkoleniową, odnosiłby takie sukcesy, których sobie teraz nawet nie wyobraża.

9. To, że Polski Sport nie odnosi sukcesów według założeń Polskiej Myśli Szkoleniowej, wynika ze wszechświatowego sabotażu rzeczonej.

10. Kto myśli inaczej, dostanie w ryj.

Głównym wykonawcą PMS winien być Trener. Jako, że PMS z góry zakłada że jest on jednostką ułomną, niesamodzielną i omylną, sprawowana jest nad nim kontrola w postaci Nadtrenerów, Menedżerów, Rad, Komisji, Zespołów Specjalnych, Połączonych Rad, Komisji i Zespołów, Dyrektorów, Koordynatorów, Specjalistów, Magików, Władz, Prezesów, Leśnych Dziadków oraz Działaczy.(…)

Muszę przyznać, że podejście do tematu dosyć oryginalne. Ale czy fałszywe? To każdy musi ocenić sam. Ja na zakończenie proponuję jeszcze kilka złotych myśli polskich reprezentantów myśli szkoleniowej.

Z k...ą trzeba uważać. Jeśli cały czas rzucałbym mięsem, piłkarze nic by sobie z tego nie robili. Dlatego k...ę trzeba dozować. Wystarczy jedna na jakiś czas. Wtedy ma swoją wymowę. (Dariusz Wdowczyk o sztuce motywacji)

Kiełbasy w górę i golimy frajerów (Janusz Wójcik - mobilizacja przedmeczowa)

Niekiedy pojęcie tej pracy przypomina całowanie tygrysa w d..ę. Przyjemność żadna, a ryzyko duże.(Wojciech Łazarek o pracy trenera)

Z budowaniem drużyny jest podobnie jak z kopulacją słoni. Dużo kurzu, hałasu, a efekt za dwa lata.(Wojciech Łazarek)

Proszę wykonać badania krwi i kału, musze sie dowiedzieć kto ma football we krwi a kto w d...e. (autor nieznany)

W piłce jak na rybach, liczy się to, co w sieci.(Wojciech Łazarek)

Zajechać kogoś to można w łóżku.(Franciszek Smuda o okresie przygotowawczym do sezonu)

Kasa, misiu, kasa.(Janusz Wójcik o tym co się liczy najbardziej)

I kilka mądrzejszych cytatów:

Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia lub śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie ważniejszym.(Bill Shankly)

Presja? Jaka presja? Presję odczuwają biedni ludzie, którzy muszą nakarmić rodzinę. W piłce nie ma presji. (Jose Mourinho)

Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.(Kazimierz Górski)

Autor: Treść:pozostało znaków:

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Energia Kozłów vs Northstar Miechów
Ładowanie...

Agricola KlimontówEnergia Kozłów
Agricola Klimontów 0:0 Energia Kozłów
2012-06-02, 17:00:00
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Olimpia Czaple Wielkie 4:6 Sparta Skrzeszowice
KS Wróżenice 1:5 Orzeł Iwanowice
Spartak Wielkanoc - Gołcza 2:1 Spartak Charsznica
Wierzbowianka Wierzbno 20:1 Jaxa Jaksice
Trątnowianka Trątnowice 4:1 Płomień Kościelec
Agricola Klimontów 0:0 Energia Kozłów
Strażak Przybysławice 3:5 Pogoń Wronin

pon.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.