Pogoda

Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Wyszukiwarka

Aktualności

355 minut bez straty gola

• autor: misiekmchw, 2011-04-06 11:30

17 października 2010 roku. Piąta minuta meczu Błękitni Falniów – Energia Kozłów. Niezdecydowanie obrońców Energii wykorzystuje zawodnik Błękitnych i zdobywa gola. Energia spotkanie wygrywa ostatecznie 5:1.

Dlaczego wspominam mecz, który odbył się niemal pół roku temu? Odpowiedź może nie jest oczywista ale na pewno prosta. Wtedy po raz ostatni bramkarz Energii Kozłów wyciągał piłkę z siatki w spotkaniu o punkty. W miniony weekend Energia zdobyła kolejne trzy punkty, ponownie nie tracąc gola.

Od początku sezonu Energia w 15 spotkaniach straciła tylko 6 goli. Duża w tym zasługa bramkarzy Jakuba Móla i Wojciecha Wróblewskiego, którzy stając między słupkami są pewnym punktem drużyny oraz dobrze radzącej sobie całej linii defensywnej. W miniony weekend Energia podejmowała trzecią drużynę w tabeli – Polonię Więcławice. W całym spotkaniu gra obronna Energii wyglądała na tyle dobrze, że goście stworzyli jedną groźną sytuację jednak nawet ona nie zakończyła się celnym strzałem. Może nie jest to jeszcze obrona na miarę ekstraklasy, ba nawet A-klasy ale 6 straconych bramek w 15 spotkaniach to wyczyn godny pozazdroszczenia.

O ile gra obronna, przynajmniej na mój (laicki) pierwszy rzut oka nie budzi zastrzeżeń, gra ofensywna nie wygląda najlepiej. Energia już w drugim wiosennym spotkaniu miała problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką gości. W Meczu z Polonią było trochę walki, kilka niezłych podań, brakowało ponownie skuteczności i wykończenia. Na szczęście w 27 minucie Piotr Górnikowski był tam gdzie powinien i zamienił na gola podania Mateusza Pałygi. Po nienajlepszym strzale piłka dość szczęśliwie wpadła do bramki, miedzy nogami golkipera. Szczęśliwie ale sprawiedliwie. Ponoć szczęście sprzyja lepszym. A lepszą w niedzielnym spotkaniu była drużyna z Kozłowa.